AKADEMIA LIDERA z wizytą na Kociewiu

12 lutego br. grupa uczestników projektu grantowego AKADEMIA LIDERA uczestniczyła w wyjeździe studyjnym na Kociewie. Celem podróży było Ekologiczne Gospodarstwo Agroturystyczne, Gospodarstwo Opiekuńcze i Fundacja „Toskania Kociewska”  położone w Bralinie w gminie Nowe na pograniczu województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Na miejscu odbyło się spotkanie z lokalnymi liderami społeczności lokalnej : Arkadiuszem i Sarą Pstrong, którzy powiedzieli o idei włączania osób wykluczonych do społeczności poprzez pracę, kontakt z innymi osobami i zwierzętami.  Dokładnie obejrzeliśmy cały rozległy obiekt, zajrzeliśmy do wszystkich zwierząt, jakie tam są hodowane. Nie zabrakło czasu na animację i integrację grupy: wspólnych tańców i zabaw grupowych .  Głównym punktem programu były warsztaty pieczenia włoskiej pizzy.  Włoszką jest bowiem gospodyni obiektu.  Poznaliśmy sekrety idealnego ciasta i sami przygotowaliśmy 5 różnych pizz.

W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy Grudziądz. Pomimo wyjątkowo wietrznej i nieprzyjemnej pogody zatrzymaliśmy się przy bulwarach , zwiedziliśmy  z przewodnikiem Starówkę, spichrze, a resztę ciekawostek o tym historycznym mieście posłuchaliśmy w Cafe Fado.

Uczestnicy zadowoleni powrócili do domów .

To był ostatni z projektowych wyjazdów.

AKADEMIA LIDERA z wizytą na Kociewiu
Przewiń do góry