Wszystko co dobre kiedyś się kończy

W czwartkowy wieczór 27 lutego br. Zarząd naszego Stowarzyszenia zorganizował uroczyste spotkanie integracyjne połączone z  zakończeniem realizacji projektu grantowego  „AKADEMIA LIDERA”.

W spotkaniu, oprócz uczestników i kadry, uczestniczył również wójt gminy Rojewo pan Rafał Żurowski oraz pracownicy Urzędu Gminy, którzy wspierali nas w realizacji przedsięwzięcia.

Przy torcie i wyśmienitym poczęstunku przygotowanym przez naszą prezes Agnieszkę Miszczyk podsumowano przebieg projektu, a także wręczono pamiątkowe certyfikaty. Nie obyło się bez łez, kwiatów i wspomnień, które przywołała przygotowana na tę okoliczność krótka prezentacja.

Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada, której towarzyszyły wspólne śpiewy, a także gry towarzyskie i zabawy integracyjne .

Na podsumowanie warto dodać, że udział w projekcie ukończyły 33 osoby w zróżnicowanym przedziale wiekowym .Najmłodszy uczestnik miał 22 lata, a najstarszy- 82 lata.

16 osób skorzystało ze wsparcia psychologa i animatora, a dla wszystkich zorganizowano łącznie 192 godziny warsztatów obejmujących tematykę : kulinarną, rękodzielniczą , animację czasu wolnego, organizacji wolontariatu, zarządzania projektami i przedsiębiorczości i aktywizacji. Odbyliśmy również 2 wizyty studyjne.  Celem pierwszej, która miała miejsce 24 stycznia br., był Toruń i spotkanie z lokalnymi liderami w toruńskiej „Kamienicy Inicjatyw” oraz spacer po mieście i odwiedziny w Domu Legend. Kolejny wyjazd studyjny odbyliśmy 11 lutego na Kociewie – odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne o charakterze opiekuńczym o nazwie „Toskania Kociewska” , a w drodze powrotnej -mimo niesprzyjającej aury- zwiedziliśmy z przewodnikiem centrum Grudziądza .

Projekt koordynowała Joanna Kowalska prowadząca firmę Planeta Dobrych Pomysłów . Jego celem było zwiększenie społecznej aktywności 16 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki napisaniu wniosku  i otrzymaniu grantu w wysokości   48.999 zł  w konkursie przeprowadzonym przez LGD Czarnoziem na Soli  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego . Całkowita wartość projektu wynosi 54.619 zł.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy
Przewiń do góry